srogiekadry.pl

Jestem Michał i zawodowo zajmuję się fotografią

Jaka jest jakość kamer sportowych?

GoPro to kamera do zdjęć i filmów o szczególnie kompaktowym kształcie i niezwykle niskiej wadze. Aparat tego typu jest zazwyczaj bardzo odporny na wstrząsy i zachlapania wodą, co czyni go idealnym aparatem do akcji, sportów ekstremalnych, fotografii wodnej i wszelkich innych ekstremalnych sytuacji. Termin GoPro początkowo odnosił się do konkretnej marki, ale obecnie używa się go również do oznaczenia rodzaju kamery, niezależnie od marki.

DLA KOGO SĄ STWORZONE KAMERY GOPRO?

Jeśli zależy Ci na robieniu zdjęć gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz, czy jesteś w wodzie, w powietrzu, czy jeździsz na nartach z dużą prędkością, to jest to sprzęt odpowiedni dla Ciebie. Choć GoPro nie jest jedynym modelem kamery stworzonym do sytuacji ekstremalnych czy sportu, to jest najbardziej znana i chyba najlepsza w swoich najbardziej zaawansowanych modelach. Kamerki GoPro są również przydatne w podróży. Poznaj wszystkie ich zalety w podróży.

W rzeczywistości GoPro stało się nazwą używaną dla praktycznie wszystkich kamer sportowych. Jeśli słyszysz kogoś, kto mówi, że kupił GoPro za 100 złotych, w rzeczywistości kupił kamerę sportową z innej, tańszej marki.

JAKA JEST JAKOŚĆ KAMER SPORTOWYCH?

Skok jakościowy, jakiego dokonały te aparaty w ciągu zaledwie kilku lat jest zaskakujący. Od bycia niewiele więcej niż ciekawymi, niemal zabawkowymi aparatami, do tego, czym stały się dzisiaj. Aparaty o rozdzielczości do 20MP i nagrywaniu 5k, slow motion, z zawrotną stabilizacją, time lapse czy trybem nocnym, prawda jest taka, że skok jest niesamowity.

Mieć obiektyw fisheye, który przekształca się w różne style ogniskowe, ekran dotykowy, sterowanie głosem, GPS, a wszystko to w niewiele ponad 100g wagi, która mieści się w dłoni małego dziecka.

Ich dopełnieniem są liczne akcesoria, ponieważ aparaty te zostały zaprojektowane nie tylko po to, by umożliwić robienie zdjęć poprzez naciśnięcie spustu migawki, ale także po to, by mogły działać automatycznie (video, burst), podczas gdy Ty sam jesteś bohaterem akcji.

Dzięki temu można uzyskać zdjęcia w okolicznościach i z unikalnych punktów widzenia, które inaczej byłyby niemożliwe. Na kasku, na desce snowboardowej lub surfingowej, na kierownicy roweru, na klatce piersiowej… Czy wyobrażasz sobie, ile różnych punktów widzenia możesz uzyskać właśnie dzięki akcesoriom GoPro?

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to oczywiście zależy to od aparatu, a różnica jest oczywiście zauważalna. Niektóre modele budżetowe oferują całkiem przyzwoitą jakość. A jeśli mówimy o bardziej zaawansowanych kamerach GoPro, to zdają one ten test celująco. Oczywiście nie osiągną one jakości lustrzanki. Jak zawsze powtarzam, nie ma czegoś takiego jak idealny aparat, jest tylko idealny aparat dla każdego użytkownika.